Instalacja gazowa do samochodu. Czy warto?

Samochód zawsze wiąże się wydatkami, a najczęstszymi są wydatki na paliwo. Jak je obniżyć? Oczywiście zawsze można jeździć mniej, ale o wiele lepszym wyborem jest jazda na tańszym paliwie.

Od wielu lat, najtańszym paliwem do samochodu jest gaz. Instalacja LPG może znacząco zmniejszyć wydatki na paliwo do naszego pojazdu. Niestety jest ona kosztowna. Pytanie, które jest oczywiste, brzmi – czy warto inwestować w zakup i założenie takiej instalacji?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Rozważając założenie instalacji gazowej do naszego samochodu, warto zastanowić się przede wszystkim, czy jeździmy na tyle dużo, by koszt jej zakupu i założenia się zwrócił.

Jeśli pokonujemy naszym autem wiele kilometrów, po założeniu instalacji gazowej, każdy pokonany kilometr wiąże się z mniejszymi kosztami. Z biegiem czasu, oszczędność przekroczy koszty założenia instalacji gazowej, a więc zaczniemy rzeczywiście zyskiwać na jej posiadaniu. Przy przeciętnym pojeździe i dużych przebiegach, zakup i montaż instalacji gazowej zwróci się szybko. Jeśli jednak jeździmy bardzo mało, koszt zakupu instalacji gazowej i jej montażu do naszego auta, będzie zwracać się latami. W trakcie tego czasu, może zdarzyć się wiele. Mając tego świadomość i nie mając pewności, że w tym czasie – na przykład – nie sprzedamy pojazdu, nad zakupem instalacji gazowej do naszego samochodu, warto poważnie się zastanowić.

Każdy, kto rozważa założenie do swojego pojazdu instalacji LPG, powinien zastanowić się czy warto. W wielu przypadkach tak, jednak nie w każdym. Trzeba mieć tego świadomość.